3 lihtsat nippi oma hammaste eest hoolitsemiseks

Kuigi suurem osa meist peseb hommikuti ja õhtuti hambaid nagu kord ja kohus, piirdub paljude jaoks sellega ka kogu suuhügieeni peale mõtlemine. Tegelikkuses leidub arvukalt väikeseid tegevusi, mida päeva vältel harrastada, et Su hambad jääksid ikka parima tervise ja välimuse juurde.

Altpoolt leiadki mõned lihtsalt nipid (või meeldetuletused) oma hammaste igapäevaseks hooldamiseks.

hammas1

1. Näri nätsu või loputa suud pärast eineid

Lisaks hammaste pesemisele ja hambaniidi kasutamisele on soovituslik pärast einestamist oma suud loputada kas suuvee või isegi puhta kraaniveega! Sel viisil võid eemal hoida näiteks igemeprobleeme. Appi võib tõtata ka suhkruvaba näts – see aitab hoida suu niiskena, mis omakorda neutraliseerib happeid ja hoiab hambad tervetena. Kuigi need võivad tunduda väikeste asjadena, omistavad nad pikas perspektiivis hoopis suurema tähtsuse. Peale selle – heade kommetega pole kunagi liiga vara alustada

hammas2

2.  Toitu targalt

Hea toitumine on tähtis muidugi igas eas ja seda ka hammaste ja igemete osas. Tasakaalustatud toiteväärtusega söögid – näiteks köögi- ja puuviljad, pähklid, teraviljad ja kala – aitavad Su kehal optimaalselt toimida ja hoiavad Sind hea tervise juures. Mitmed uuringud on ka näidanud, et omega-3 rasvad (mida leidub ohtralt kalas) on lisaks üldisele tervislikkusele ka põletikuvastase toimega. Sa oled, mida Sa sööd ja tervislik toitumine on iga külje alt parim otsus, mida enda heaks teha!

hammas3

3. Pane kinni arstiaeg

Suurem osa eksperte soovitavad hambaarsti juures kontrollis käia umbes iga kuue kuu tagant (või tihedamalt kui Sind juba vaevavad kindlad mured). Kui Sul on vaja breketeid, plomme, üldpuhastust või -hooldust, või kui Sa pole pikemat aega hambaarsti juures käinud, kaalutle koheselt arstiaja kinni panemist. Korralik tervisekontroll hambaarsti juures aitab ka märgata mitmeid muid terviseprobleeme nagu hammaste kulumine öisest ragistamisest või igeme- ja            suuõõneprobleemide tuvastamine.

Hambaarst hindab kogu sinu suuõõne tervislikku olukorda ja aitab leida parima lahenduse, et Sinu naeratus oleks jätkuvalt Sinu viisitkaart!

Hambaraviga kaasnevad tihti suured väljaminekud, mistõttu pakub Liisi järelmaks võimalust kulusid hajutada pikema perioodi peale. Vaata, millised teenusepakkujad on Liisi koostööpartnerid: https://www.liisi.ee/hambunivarustatud/

Jaga