5 investeeringut, millele kooli eel mõelda

September on juba pool jalga üle ukseläve sirutanud, kooliaeg on kärmelt kohale jõudmas ja koolitarvete ostuperiood on nüüdseks alanud. Selleks, et koolilapsel oleks olemas kõik vajalikud õpivahendid ja ta saaks täielikult keskenduda õppimisele, tasub kaaluda järgnevate investeeringute tegemist.

 

1. Breketid

Lapse tervis on alati suurimaks prioriteediks, mistõttu on ülioluline käia regulaarselt hambaarsti juures. Kui hambaarst on täheldanud, et lapse hambumust saaks parandada breketitega, tasub nende panemist tõsiselt kaaluda. Mida varem need paigaldatakse, seda varem saavad nad ka eemaldatud ja sedavarem saab Sinu laps endale kauni naeratuse! Kuigi breketid tähendavad suurt väljaminekut, on tänu järelmaksule võimalik investeeringut hajutada pikema perioodi peale.

 

2. Prillid

Kindlasti tasub üle kontrollida lapse silmanägemine arsti juures – silmad muutuvad ja arenevad kiires tempos. Kui Sinu lapsel juba on prillid, siis tasub üle vaadata nende seisukord. Selge nägemine on klassiruumis väga oluline – kui laps ei näe tahvlile, tekivad kiiresti ka lüngad õpitavas.

 

3. Muusikainstrument (või muu hobivarustus)

Järjekordne asi, mida noorel õpilasel võib enne kooliaasta algust vaja minna, on igasugune hobivarustus. Koolides on harilikult loendamatult palju huviringe, lisatunde, trenne ja muud sellist – ehk teisisõnu arvukalt võimalusi noort mõistust arendada ja lapse loovust kultiveerida. Kuigi hobivarustus on tihti üpriski kallis, tasub see investeering enamasti kiiresti ära: laps on õnnelik ja kaasatud.

 

4. Telefon

Ei, siinkohal ei ütle me, et peaksid lapsele soetama nutitelefoni, mis lapse tähelepanu hajutaks ja tema väärtuslikke elukogemusi mõjutaks, vaid soosime üksnes mõtet, et mobiiltelefoni olemasolu lihtsustab lapsega ühenduses olemist. Teisisõnu ei pea lapsele ostma kõige uuemat ja uhkemat telefonimudelit – eriti kuna lapsed kipuvad telefonidega veidi hooletult ringi käima, neid tihtipeale kaotades või katki tehes – vaid niisama ostma mingi vahendi, et üksteisega hõlpsalt kontakti hoida.

 

5. Mööbel

Viimase, kuid kaugeltki mitte vähem tähtsana toome välja lapse toas oleva mööbli. Kooliteekonna alguses või koolinoore kasvuhüpete ja õpivajaduste muutumise korral tuleb kriitiliselt üle vaadata, kas lapsel on olemas koolitööde tegemiseks vajalik mööbel. Lapse tuppa on vaja näiteks sobilikku lauda ja riiuleid, kus oma koolitarbeid hoida ning mugavat tooli, et kodutööde tegemine ei muutuks füüsiliselt koormavaks.

 

Tihti kaasnevad eelnimetatud asjade soetamisega suured väljaminekud. Järelmaks on paindlik makselahendus, mis aitab makseid ajastada pikema perioodi peale. Arvuta välja enda järelmaksu limiit ning leia sobivaimad tooted meie partnerite juurest!

Jaga
close-link