5 sammu silmapaistva terrassini

Eesti suvi on küll ilus, aga lühike. Seetõttu on oluline võta igast päikselisest päevast viimast! Pole midagi mõnusamat kui nautida päikese hella paitust enda terrassil või rõdul. Kuidas aga muuta terrass tõeliseks võlumaaks, kus suurima hea meelega veedavad aega kõik pereliikmed ja külalised?

Pööra tähelepanu järgmisele 5 olulisele küljele:

1. FUNKTSIONAALSUS
Olgu terrass kuitahes ilus, aga kui ta pole kasutajasõbralik, pole temast ka palju kasu. Seega pööra tähelepanu funktsionaalsusele: kas on olemas kõik vajalikud mööbliesemed ja tarvikud:

  • Laud ja toolid: Kui kasutad terrassi suvehooajal tihti selleks, et sõpru kostitada, siis veendu, et laua ääres oleks nende jaoks ka piisavalt kohti. Pööra tähelepanu ka laua ja toolide materjalile: puidust tooted on kallimad, kuid kestavad enamasti kauem kui soodsamad plastikust lahendused. Samas on viimasel ajal üha populaarsem plastikpunutisega mööbel, mis välimuselt sarnaneb bambusele.
  • Grill ja grillitarvikud: Põhiliseks küsimuseks on, kas valida gaasi- või söegrill. Gaasigrillid on kallimad, kuid peavad ka kauem vastu, mistõttu sobivad nad paremini ka terrassile. Söegrill sobib selleks, kui grillimispaik tihti muutub (nt aias eri kohtadel). Viimasel ajal on põnevust tekitanud ka ainulaadne Green Egg grill, mis oma välimuselt meenutab suurt rohelist muna, kuid oma funktsionaalsuselt ja eluealt teeb kõigile teistele grillidele ära.
    NB! Arvesta ka, et vajad grillimiseks erinevaid tarvikuid: vardad, restid, tangid jm.
  • Hoiukapp: Selleks, et vähendada tüütut edasi-tagasi kõndimist grillpeo ajal, paiguta enda terrassile kapp. Kapis saad hoida nõusid, salvrätte, pleede, patju jm.

2. MUGAVUS

Terrass olgu ikka ka nautimiseks, seega veendu, et mööbel võimaldab lõõgastuda. Mugavate mööbliesemete valik on suur ja lai, kuid peamised variandid on:

Lamamistool
Rippkiik
Aiakiik
Ripptool

3. ATRAKTIIVSUS
Terrass peab Sulle ja pereliikmetele meeldima, et sooviksid seal aega veeta. Seega kujunda see enda maitse järgi. Lisa õdusust erinevate elementidega, nagu:

Potitaimed ja -lilled
Aialambid ja laternad
Padjad ja
tekid

4. PRAKTILISUS
Mööbli soetamisel mõtle läbi, kuivõrd vastupidavad need on tuule, vihma, tormi ja päikesepaiste Soodne mööbel, mis esimesel hooajal kohe katki läheb, võib kokkuvõttes tulla hoopis kulukam, kui ühekordne suurem investeering kvaliteetsesse mööblisse. Oma mööbli eluea pikendamiseks mõtle läbi, kas terrassile on võimalik vihmaste ilmadega panna peale telk või katus. Alternatiivina tuleb lihtsalt kehvema ilma korral mööbel ajutiselt varju alla viia.

5. LÕBUSUS
Kui peres on väiksemaid liikmeid, siis mõtle, kuidas terrass nende jaoks muuta vahvaks mängumaaks. Võimalusel kaalu basseini rajamist või hoopis batuuti.Liisil on käimas vahva terrassimööbli kampaania. Soetades perioodil 15.05-30.06 Liisi järelmaksuga terrassimööbli, osaled 3-e ripp-korvtooli loosimises! Vaata terassimööbli pakkumisi ka SIIT.

Jaga
close-link