5 vajalikku elutoa mööblieset

Elutuba on Sinu kodu visiitkaart – esinduslik ja samas mugav ruum. Sinna valitud mööbliesemed mõjutavad toa avarust ja toa üldist kujundust.

Samuti on elutuba paljudes kodudes teleritoa eest, kus rõhk on teleri vaatamisel ja võimalikult mugaval ajaveetmisel. Mugav mööbel teeb kinoelamused veelgi meeldivamaks. Liisi hea koostööpartner Kaup24 annab allpool ülevaate viiest elutoas alati kasulikust mööbliesemest.

 

1. Diivan

Diivan on elutoas ehk kõige olulisem mööbliese. Diivanil tahad end tunda mugavalt nii teleri ees pikutades kui ka õhtul teetassi nautides. Kui vajad enda koju täiendavaid magamiskohti, siis tasub valida lahtikäiv diivan. Sellised diivanid lisavad väiksemas kodus ühe lisavõimaluse külalise majutamiseks. Samuti on avanev diivan ka ruumisäästev lahendus väikese elutoaga korteris, kus diivan võib olla igaöise magamisaseme eest.

Enne diivani valimist mõtle ka tuppa sobiva lamamisaseme kattematerjalile. Kui on oht kogemata diivanile jooki-sööki kukutada, siis on nahkdiivanit kergem puhastada.

Tekstiilkattega diivaneid on saadaval soodsama hinnaga ja märksa laiemas toonide valikus, ent nendelt plekkide eemaldamine ei ole nii lihtne kui nahkdiivanilt. Loomulikult võib mõlema diivani puhul kasutada ka vastavalt diivanikatet, mis diivanit kaitseb.

 

2. Diivanilaud

Diivan ja diivanilaud kuuluvad kokku nagu sukk ja saabas. Diivanilaud on samamoodi diivani juures tähelepanu keskmes ja seetõttu peab valiku tegemisel arvestama, et see sobituks kõige ümbritsevaga.
Diivanilaua valimisel on oluline ka selle funktsionaalsus – mida peab laud mahutama? Kas selle all peaksid olema ka riiulid?

Klaasist pinnaga diivanilaua valimisel tasub arvestada, et näpujäljed jäävad kergelt laua pinnale ning laud vajab tihti puhastamist.

Soodsa hinnaga diivanilaudade valiku leiab ka Kaup24.ee e-poest SIIN!

 

3. Tugitoolid

Elutoa miljöösse lisavad tugitoolid väärikust ja teleri vaatamine või lehelugemine on tugitoolis eriti mugav. Tihti valitakse ruumi säästmiseks tuppa tugitoolid ka diivani asemel.
Mugavust hindavatele tugitoolinautijatele on saadaval erinevate funktsioonidega vägevaid tugitoole, kus saab muuta istumisasendit ja selja- ning kaelatugede asetust.
Nii saab ka diivani alternatiiviga muuta oma teleri ees veedetud aja või lehelugemise eriti meeldivaks.

 

4. TV alus ehk meelelahutuskeskuse kodu

Elutubades on keskel kohal teler ja kõik selle juurde kuuluvad meeltlahutavad tehnikavidinad.
Kui valid omale TV alust või telerialust, siis veendu selle sobivuses Sinu teleri suurusega.

Heale telerialusele saab mugavalt mahutada digiboksi ja mängukonsooli. Kogu vajaliku juhtmestiku saab telerialuse abil silme alt paremini ära peita ja vaatajate tähelepanu jääb vaid telerile.
Asjade paigutamine läbimõeldud ja ettenähtud kohtadele kaitseb Su tehnikat ka juhuslike õnnetuste eest.

 

5. Riiulid

Riiulid, eriti raamaturiiulid on kasuks igas elutoas. Riiuli valimisel tuleb arvestada, et rõhk peab jääma riiulilolevatele asjadele. Mööbliese ise ei tohiks seetõttu olla väga silmatorkava kujundusega, vaid pigem sobituma teiste mööbliesemetega ruumis.

 

Pea meeles, et vähem on rohkem

Elutoas kehtib lihtne reegel – vähem on rohkem. Ning rääkides mööbli ja sisustuse värvitoonidest, tasub veenduda, et kõik asjad sobivad omavahel maitsekalt kokku. Siinkohal leiab ideid ja huvitavaid näiteid ka Sisustusweb.ee artiklist.

Vali hoolikalt ja omavahel kokkusobivad mööbliesemed. Diivanit valides mõtle juba diivanilauale ning selle funktsionaalsusele. Kui kõik mööbliesemed omavahel sobivad ja suudavad mahutada Sulle olulisi asju, siis on ka enim kasutatav tuba veelgi nauditavam koht.

Hea hinnaga elutoamööbli valiku leiad Kaup24.ee e-poest. Internetist tellides säästad aega ja raha.

Jaga