Koolimineku ostunimekiri

Suvekuud on kiirelt möödunud ja peagi terendab silmapiiril sügishooaeg, mis tähendab, et algamas on ka uus kooliaasta. Selleks, et kooliaasta algus aga igal õpilasel võimalikult ladusalt läheks, on vaja hakata tegema arvukalt oste, koolikotist spordiriieteni välja. Tähtsaimate ostude lihtsaks meelespeaks kirjutame, millised asjad peaksid kindlasti enne esimest septembrit olemas olema!

 

                          Kotid

Enesestmõistetavalt ei lähe laps kooli ilma koolikotita, kuid see pole ainus ost, mis selles kategoorias tähtis. Tegelikult tuleb investeerida ka        korralikku spordikotti, et kehalise kasvatuse tarvis riideid kaasas kanda, sussikotti, et vahetusjalatseid kaasas kanda, ja korraliku suurusega pinalit,  et kõik koolitarbed ära mahuksid.

 

Jalanõud ja riided

Rääkides jalanõudest, iga koolijüts vajab neid päris mitu paari: esiteks on vaja mugavaid jalanõusid selleks, et kooli minna ja koolist tulla, teist sarnast paari pikkadeks Eesti talvekuudeks, koolis kasutatavaid vahetusjalanõusid ja muidugi ka spordijalatseid. Lisaks on mitmetes koolides kas koolivorm või niisama üldjoonelised riietusnormid; sellised pidevas kasutuses olevad riided vajavad pea iga-aastast asendamist. Sama kehtib ka spordiriiete kohta.

 

Igapäevased koolitarbed

Igapäevatarvetest rääkides peaks juba koostama mingit laadi kontrollnimekirja, et ükski väikeasi ära ei ununeks. Näiteks vajab iga koolilaps kindlasti kõiki järgnevaid koolitarbeid: arvukalt vihikuid ja kaustikuid, erinevaid raamatukaasi ja -pabereid, pliiatseid-pastakaid-vildikaid, kalkulaatorit, kustutuskummi, valgendajat, sirklit, malli, joonlauda, rääkimata kõiksugu kunstitarvetest. Kohati läheb silme eest kirjuks.

 

Muud väljaminekud

Harilikele väljaminekutele lisaks tulevad ette ka suuremad ostud, mida alati oodatagi ei oska: näiteks võib lapsel vaja minna uusi prille või otsustab hambaarst, et laps vajab breketeid. Mõnikord võib ette tulla isegi asjaolu, et õpilase uuteks tegevusteks on vaja soetada ka mööbliesemeid nagu õppelaud või mugavam tool.

 

Selgelt on kõik need tarbed kokkuvõttes päris kallid sisseostud ja seda eriti 1. klassi õpilaste puhul, kelle kooliteekonna algus nõuab kõikide eelnevalt mainitud koolitarvete korraga soetamist. Sellistes olukordades võib olla otstarbekas kaalutleda järelmaksu, et nende kulutuste osakaalu isiklikus eelarves hajutada ja maksekohustust leevendada.

 

Nimistuna:

Koolikott, spordikott, sussikott, pinal, mugavad jalanõud, vahetusjalatsid, spordijalatsid, kooliriided, vihikud, kaustikud, raamatukaaned, pliiatsid, pastakad, vildikad, kalkulaator, kustutuskumm, valgendaja, sirkel, mall, joonlaud, kunstitarbed, breketid, prillid, mööbel.

 

Jaga
close-link