Kuidas leida ideaalne elutoa sisustus?

Suure osa ärkveloleku ajast veedame elutoas. Seal vaadatakse reeglina telekat, kasutatakse arvutit, loetakse raamatut ning võõrustatakse ka külalisi. Just sellel põhjusel on elutoa sisekujundus kõikidest tubadest olulisim. Õigesti valitud elutoa sisustus loob mõnusa puhkeoaasi, on otstarbekas ja annab kiirelt aimu sellest, mis pererahvale meeldib ja mis mitte. Kuna lõpptulemus on sedavõrd oluline, nõuab elutoa kujundamine planeerimist ja läbimõtlemist.

Üks keskne staar

Kõige tähtsam elutoamööblist on tõenäoliselt diivan. Olenemata toa ruutmeetritest, võtab diivan enda alla päris suure ruumi ja on seega kesksel kohal. Õige suurus on aga tähtis, sest liiga suur diivan muudab toa kitsaks, väike diivan jätab aga kummalise mulje. Kindlasti ei tohiks järeleandmisi teha ka kasutusmugavuse arvelt. Pigem planeeri ülejäänud elutoa sisustus diivani järgi kui vastupidi.

Detail, mida on ilus vaadata ja mugav kasutada

Lisaks diivanile on silmatorkavaks sisustuselemendiks ka vaip või siis selle puudumine. Vaip suudab kogu elutoa sisekujundusele ühtse rütmi anda, kuid lisaks silmailu pakkumisele on see väga mugav ka kasutamise mõttes. Kui peres on inimesi, kes armastavad põrandal pikutada või istuda, on pehme ja soe vaip peaaegu et kohustuslik. Viimase aja trendid soovitavad ka valida pigem suure ja silmapaistva vaiba kui pisikese kangatükikese.

Ole julge ja originaalne

Elutoamööbel ei pea olema valitud sisustusajakirjades näpuga järge ajades. Kodune elutuba ei ole kaupluse müügisaal, kus kõik asjad on ideaalses kooskõlas ja sentimeetri järgi paigas. Natuke vallatust ja eriilmelisi mööbliesemeid muudab elutoa kodusemaks ja isikupärasemaks. Osta uus mööbel, aga kombineeri seda näiteks vaaremalt päranduseks saadud tooliga. Kombineeri julgelt uut ja vana, erinevaid materjale ja erinevaid värve. Selliselt saad anda elutoale just enda näo ning see sära ja omapära jääb selgelt silma ka kõikidele teistele.

Jaga