Kuidas valida endale sobiv jalgratas?

Hoolimata vahepealsest talviste ilmade külaskäigust on meie kapriisne kevad lõpuks otsustanud ikkagi soojemate temperatuuride kasuks. Nii mõnedki meist näevad esimestes soojades ja kuivades ilmades suurepärast võimalust jalgrattasõiduga selleks hooajaks pihta hakata – kui Sinagi selliste tervisesõprade hulka kuulud, siis panime Sinu heaks kirja mõningad soovitused endale sobiliku ratta valimiseks!

Loe ja mõtle, kas Sulle sobiks enim:

1.Linnaratas

Just nagu nimi viitab, sobib linnaratas kõige paremini linnavurlele, kuna seda tüüpi rattad on optimeeritud võimalikult mugavalt ja turvaliselt linnapildis kulgema-veerema ja on tihtipeale müügis koos igapäevatoiminguteks mõeldud lisavarustusega.

Linnaratas sobib inimestele, kes tahavad rattaga mitte intensiivset trenni teha, vaid sõites rahulikult aega võtta ja mugavust hinnata – näiteks kui soovid sooja ilmaga ratta seljas tööle sõita ja tahad, et ratta sadul ja istmeasend oleksid võimalikult naturaalsed. Samas võib linnaratast soetades koheselt peast pühkida mõtted pehmetel pinnastel või maastikul sõitmisest.

ratas

2.Hübriidratas

Kõige mitmekülgsem rattatüüp, millega võib sõitu nautida nii linnas kui maastikel. Sel põhjusel on hübriidrattad ka paljude eelistatuimaks rattatüübiks.

Hübriidratas on sobilik väga paljudele just seepärast, et selle seljas võib läbi teha kas matka või korraliku treeningsessiooni, kuid ratta asend ja ehitus on küllalt neutraalsed, et ka linnapildis sõitmine on mugav. Lisavarustus on harilikult sama ulatuslike variatsioonidega kui tavalistel linnaratastel.

Hübriidratas

3.Maastikuratas

Rattatüüp tõelistele spordihuvilistele; loodud suurepäraselt juurikate-, okste- ja muude pinnakonarustega maastikul toime tulema. Maastikuratta sõiduasend on sportlik, selle rehvid mustrilised ja laiad, et keerulistel pinnastel sõitmist mugavamaks teha.

Kuigi maastikuratas tuleb ka teistel pinnastel sõites kenasti toime, pole see loodud suurte kiiruste saavutamiseks ja seega ei paelu üldiselt neid, kes eelistavad vähesema vaevaga ringi sõita ja rahulikult veereda.

maastikuratas

Muide – meil on koos Hawaii Expressiga käimas ka ühiskampaania, mille vältel saad endale ratta osta 0€ sissemakse, 0€ intressi ja 0€ lepingutasuga. Seega, kui oled uue ratta ostu kaalunud, siis praegu on suurepärane võimalus see teoks teha!

Jaga
close-link