Kuidas valida sobivat diivanit?

Diivan on suure osa inimeste kodudes tähtsal kohal; see moodustab elutoa keskpunkti, sellest sõltuvad mitmed edasised sisekujunduslahendused, ja muidugi kipume me suure osa argipäevast mööda viima selle peal puhates.

Millised asju aga täpsemalt silmas pidada, kui päriselt uue diivani valimiseks läheb? Altpoolt leiad mõned lihtsad soovitused, mis on meie silmis tähtsaimad!

Materjal

Kuigi materjal on mitmetele inimestele teisejärguline omadus, mis mõjutab valikut pigem esteetilise väärtuse poolest, siis tegelikkuses tuleb ka sellele asjaolule läheneda pragmaatilisest vaatenurgast. Kas su kodus müravad ringi kassid või koerad? Kaalutle mikrofiibrist või nahast kattega diivanit – nendele jäävad loomade karvad palju raskemini külge, mis teeb nendest vastupidavamad ja lihtsamalt puhastatavad variandid. Kui oled aga tempoka-töökama elustiiliga, kes ei näe diivanil lösutamist ilmtingimata igapäevase tegevusena, lase pilgul ekselda ka natuke tekstuuririkkamate või delikaatsemate materjalide ja stiililahenduste suunas (näiteks linane polster või luksuslikum vill).

Täpsemalt materjalide plussidest ja miinustest võid lugeda siit: http://www.bhg.com/decorating/lessons/basics/guide-to-upholstery-fabrics/

Suurus

Prioriteet number üks – kui diivani suurus osutub valeks, siis on ka diivan vale. Suuruse all ei tasu kindlasti mõelda üksnes sellele, kas mööbel üldse tuppagi mahub. Arvesta ka elustiilivaheldusega – kui lihtne on diivanit transportida; kui tihti sooviksid inimesi külla kutsuda; kas soovid diivani kõrvale mahutada muud mööblit (põrandalamp, kohvilaud); kas sina ja perekondlased olete pigem tavalised istujad või eelistab mõni boheemlaslikult pikutada?

Kõik sedalaadi küsimused ei pruugi koheselt pähegi tulla, seega on tark kõiksugu hüpoteetilisi olukordi juba praegu mõtteis mõlgutada.

Välimus

Välimuse hindamine on diivaniostu puhul kohati ehk intuitsioonivastane; iga asi, mis Sulle visuaalselt silma hakkab või sümpatiseerib, ei pruugi reaalsuses osutuda üldsegi sobilikuks. Tähendab – diivan, mis tundub poes olevat vägagi kena, võib olla täielikus vastuolus sinu kodu interjööriga, või ehk on see värvi- või mustrivalikult trendikaup, mis hetkel tundub ülimalt meelepärane, aga aasta möödudes tundub juba kui ajast ja arust kitšinäide.

Mõtle pigem neutraalsemate toonide peale, mis ei hakka aastate möödudes silma kriipima.

Seega, kui kõik teemakohane on kriitilise pilguga üle vaadatud ja läbi mõeldud, võid end juba oma diivanivalikus enesekindlalt tunda!

Jaga
close-link