Õhksoojuspumba valimine on lihtne!

Ilmad on talviselt krõbedad ning ilmaprognoos ennustab tulevaks nädalaks veel suuremaid miinuskraade. Selleks, et elamine oleks mõnusalt soe, tõi Liisi hea partner AC kliima välja mõned näpunäited, mille alusel sobivat õhksoojuspumpa valida. Loe lähemalt ja hoia kodu soojas!

Õhksoojuspumba valimisel on vaja olla teadlik olulistest näitajatest, mis teevad sobivaima pumba valimise lihtsaks. Pumpade valik turul on lai ja omale targalt seadme valimine säästab sulle aega ja raha.

Hinnaklassi kujundab õhksoojuspumba valimisel ennekõike, kuid mitte ainult, selle võimsus. Väiksema võimsusega seade on üldiselt odavam, ning sobib samas kütma ka väiksema üldpinnaga ruume.

Toome siinkohal välja kolm näitajat, mille alusel valida koju soojuspumpa.

COP võrdlus – mis ja milleks?

Õhksoojuspumba valimisel on oluliseks näitajaks COP kasutegur. COP näitab numbrina, mitu korda annab seade rohkem soojusenergitat kulutatud elektrienergia eest. See on peamine tehniline mõõdik, mille alusel võrrelda erineid õhk-õhk tüüpi pumpasid.

Valem on lihtne – mida kõrgem COP-näitaja, seda energiaefektiivsem on soojuspump.
Kui õhksoojuspump toodab 4kWh soojust kulutades 1kWh elektrienergiat, siis sellisel juhul on COP näitaja 4.

COP on mõõdetud kindlaks määratud, +7C välistemperatuuri juures, ning toodud välja iga pumba kirjelduses. Teised näitajad nagu SCOP või SEER ei ole üheselt võrreldavaks näitajaks, sest need võivad olla mõõdetud erinevate tingimuste juures, erinevate tootjate poolt.

COP võrdlus

Vali sobiva võimsusega õhksoojuspump

Esmalt tuleb õhksoojuspumba võimsuse valimisel teha selgeks, kas seade jääb ruumidesse põhikütteks või abikütteks. Nii saad selgeks teha, kui võimsat õhk-õhk tüüpi pumpa sa tegelikult vajad. Sellisel juhul on määrav pinna suurus ja ruumide asetus.

Valides vähese võimsusega soojuspumba, ei saavuta ruum kütmisel soovitud temperatuuri või selleks kulub rohkem aega. Nii kulub soojuse tootmisele rohkem elektrienergiat.

Liiga võimsa õhksoojuspumba valimisel tekib ülekütmisel samuti ülemäärane elektrienergia kulu. Ülekütmise puhul saab väikene ruum väga ruttu soojaks ja masin tarbib rohkem soojusenergiat kui otstarbekas.

Õhk-õhk tüüpi pumba võimsuse valimisel tasub arvesse võtta ka seda, millist temperatuuri köetavates ruumides hoida soovid. Kõikidel pumpadel ei ole ühtlase ja samas madala temperatuuri hoidmise funktsiooni, mis aitab ajuti tühjana seisvates ruumides hoida toataimede jaoks piisavat temperatuuri.

võimsus

Mõtle paigaldusele

Soojuspump välja valitud, on vajalik ka selle paigaldamisele mõelda.

Ackliima e-poest õhksoojuspumba tellides on transport, paigaldus seinaraamile ja kasutuskoolitus hinna sees, ning selle eest täiendavaid kulusid ei lisandu.

Soojuspumba väline moodul on võimalik paigaldada kas hoone välisseinale ja seinaraamile, või välisseina kõrvale maaraamile. Puitkarkassmaja korral tasub paigaldada soojuspumba väline osa pigem maaraamile, sest pumba töötamisega kaasnev vähene vibratsioon võib selle seina juures tuntav olla.

Maaraamile paigaldus sobib ka juhul, kui on plaanis lähiajal teha fassaaditöid, mis eeldaksid pumba lahti- ja tagasiühendamist.

Eeltoodud soovitusi meeles pidades on õhk-õhk tüüpi soojuspumba valimine lihtne. Tutvu Ackliima.eu õhksoojuspumpade valikuga Ackliima e-poes.

Ackliima.eu – terviklikud küttelahendused.

paigaldus
Jaga