Olulised kevadised aiatööd

Hoolimata vahepealsest muljest, et talvekülm jääb suvekuudeni kodumaiseid ilmastikke kimbutama, on kevad siiski saabunud. Lõpuks ometi lubavad ilmad aiatöid tegema ja rohelust nautima hakata. Kui Sindki on lõpmatuna näivad talvekuud viinud olukorda, mil kevadised aiakohustused on meelest pühitud, siis loe edasi – tuletame kõikidele meelde, mida Sinu koduaed vastse kevade saabumisega enim vajab!

1. Puhasta tööriistad

Enne muude töödega alustamist tasub korrastada oma tööriistad ehk need korrektselt puhastada (ja, olenevalt tööriistast, vajadusel ka teritada)! Korralik alalhoid ei pikenda mitte ainult Sinu tööriistade eluiga, vaid säästab ka Sulle pikas perspektiivis korraliku kopika ja võib kohati ka taimsete haiguste levikut piirata.

2. Pane maha kevadised sibulad

Eriti sobib hetkel istutama hakata taimi ja lilli, mis on ikkagi võrdlemisi külmakindlad, sest ööd on veel jahedad. Näiteks tuleks praegu maha panna liiliad, mis on omajagu külmakindlad ja mis teatud määral jahedust isegi armastavad. Otsi parajalt niiske mullaga peenar ja vaata, et valitud asukohani jõuaks ka päeva vältel piisavalt päikesevalgust ning hakka aga rahumeelselt istutama! Sama kehtib ka muude sibulate puhul, et jõuaksid ajal, mil pinnas on küllalt niiske, asjad istutatud.

3. Korrasta ja väeta

Paras aeg on ka aed talve toodud risust puhtaks teha ja taimed igati ära korrastada: näiteks puhasta võrad vanadest okstest; riisu kokku leheriismed, okkad ja käbid; väeta oma puhastatud muru; vaata üle kõik peenrad, et piirata mõne kiirekasvulise puhma levikut (või soovi korral sobib ka taimed paremasse areaali ümber istutada). Ühesõnaga tee oma aiast taas tõeliselt taimesõbralik koht!

Kaunist tõelise kevade algust!

Jaga